арбитража

арбитража

19432
0
Сподели

Индикаторот црта две линии кои ја претставуваат разликата помеѓу две валути добиени од три пара / валути.

Тоа важи и за EURUSD, EURJPY, GBPUSD, GBPJPY, USDCHF or USDJPY.

Ensure that history is loaded for relevant symbols.
 

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

Arbitrage is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Arbitrage provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Arbitrage.mq4?

 • Download Arbitrage.mq4
 • Copy Arbitrage.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Arbitrage.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Arbitrage.mq4 is available on your Chart

How to remove Arbitrage.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозит
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Индикатори MT4 Преземете подолу:
арбитража

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор