Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4

Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4

8260
0
Сподели

Designed to automatically plot Fibonacci levels on charts in real time based upon the zig zag values.

This indicator is designed to draw a Fibonacci retracement, using as a basis the ZigZag indicator.

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4 е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4 предвидува можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи со голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4.mq4?

 • Download Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4.mq4
 • Copy Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4.mq4 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4.mq4 е достапен на вашиот Графикон

How to remove Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4.mq4 од вашиот Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

XM-не-депозит бонус
Индикатори MT4 Преземете подолу:

Auto Fibo – индикатор за MetaTrader 4

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор