Clock – индикатор

Clock – индикатор

9290
0
Сподели

The object, the time is displayed in, can be dislocated at any point of the chart. The only external variable is theTextColor, it specifies the color of the text.

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

Clock – индикатор е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Clock – индикатор дава за можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи за голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Clock – indicator.mq4?

 • Download Clock – indicator.mq4
 • Copy Clock – indicator.mq4 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Clock – indicator.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Clock – indicator.mq4 е достапен на вашиот Графикон

How to remove Clock – indicator.mq4 од вашиот Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Clock – индикатор

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор