М-р за заклучување

М-р за заклучување

17347
1
Сподели

Овој индикатор ќе помогне во дефинирањето на м-р (подвижна Просечна) за еден одреден временски период само.

Кога временска рамка се менува, this indicator automatically adjusts its setting to new timeframe if possible. The idea isI just want to see how MA(8) from H1 when I am currently on M15” или “I just want to see how MA(100) from M15 when I am currently on H4” .
 

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

MA Lock is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

MA Lock provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install MA Lock.mq4?

 • Download MA Lock.mq4
 • Copy MA Lock.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on MA Lock.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator MA Lock.mq4 is available on your Chart

How to remove MA Lock.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозит
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Индикатори MT4 Преземете подолу:
М-р за заклучување

1 COMMENT

Оставете Одговор