М-р за заклучување

М-р за заклучување

19383
1
Сподели

Овој индикатор ќе помогне во дефинирањето на м-р (подвижна Просечна) за еден одреден временски период само.

Кога временска рамка се менува, овој индикатор за автоматско прилагодување поставување нејзината нова временска рамка ако е можно. Идејата е “Јас само сакам да се види како м-р(8) од Н1 кога Јас во моментов сум на M15” или “Јас само сакам да се види како м-р(100) од M15 кога Јас во моментов сум на H4” .
 

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

М-р за заклучување е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

М-р за заклучување предвидува можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи за голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

Како да инсталирате р Lock.mq4?

 • Преземете р Lock.mq4
 • Копирај р Lock.mq4 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Десен клик на м-р Lock.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Индикатор р Lock.mq4 е достапен на вашиот Графикон

Како да се отстрани р Lock.mq4 од вашиот Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозит
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Индикатори MT4 Преземете подолу:
М-р за заклучување

1 COMMENT

Оставете Одговор