MetaTrader 4

MetaTrader 4

8440
0
Сподели

iCCC-adv

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

MetaTrader 4 е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

MetaTrader 4 предвидува можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи со голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install MetaTrader 4.mq4?

 • Download MetaTrader 4.mq4
 • Copy MetaTrader 4.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on MetaTrader 4.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator MetaTrader 4.mq4 is available on your Chart

How to remove MetaTrader 4.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор