за испитување

за испитување

27968
0
Сподели

 

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

Par Test is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Par Test provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Par Test.mq4?

 • Download Par Test.mq4
 • Copy Par Test.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Par Test.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Par Test.mq4 is available on your Chart

How to remove Par Test.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозит
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
MT4 Индикатори Превземи тука: за испитување

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор