RealValue

RealValue

16629
0
Сподели

Овој индикатор е мојот обид да се процени реалната пазарна вредност. The idea was to create something that changes direction much slower than market price, and is better fitted than moving average.

Indicator moves up, if price is above it and also moves up, and down, if price is below it and also moves down, with speed proportional to average of differences between minimums and maximums of bars from Period given as a parameter.
 

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

RealValue is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

RealValue provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install RealValue.mq4?

 • Download RealValue.mq4
 • Copy RealValue.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on RealValue.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator RealValue.mq4 is available on your Chart

How to remove RealValue.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозит
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Индикатори MT4 Преземете подолу:
RealValue

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор