SATL

SATL

10452
0
Сподели

Author: Finware.ru Ltd

(Slow Adaptive Trend Line) – the «slow» adaptive trend line is calculated using a digital low-pass filter LPF-2. LPF-2 serves to eliminate the noises and market cycles with longer fluctuation periods. Readhere.

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

SATL is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

SATL provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install SATL.mq4?

 • Download SATL.mq4
 • Copy SATL.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on SATL.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator SATL.mq4 is available on your Chart

How to remove SATL.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Сподели
Претходна вестHMA
Следна статијаFX Fish

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор