ToolBox

ToolBox

9557
0
Сподели

Information provided:

Button to change the timeframe, or to put it in auto mode.
Button + и – to change the lot size, you can useP” и “Mshortcut to change lot size.
Line 1 : Lot Size / countdown of the current candle / the price at the mouse position.
Line 2 : Pip value in your currency / Atr / Swap Buy / Swap Sell.
Line 3 : Average pips in the last 20 period of the timeframe choose / the same information but in money.
Line 4 : Same thing but in the last 10 период.
Line 5 : Same thing but in the last 5 период.
Line 6 : Same thing in the actual candle.
Line 7 : Spread in Pips / the percentage of spread over the average 5 период / spread in your currency.
Line 8 : When you click on the chart you can have in your currency the value between the actual price and the mouse click / idem in Pips / the mouse click price.
Line 9 : When you move the mouse, you can have the number of pips between Open and Close of a candle / the Pips between High and Low of the candle / the datetime of the candle.
In options:
You can activate the range of the period choose.
You can activate the Estimated Time of Arrival of your take profit.
 

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

ToolBox is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

ToolBox provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install ToolBox.mq4?

 • Download ToolBox.mq4
 • Copy ToolBox.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on ToolBox.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator ToolBox.mq4 is available on your Chart

How to remove ToolBox.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозит
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Индикатори MT4 Преземете подолу:
ToolBox

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор