Лента со алатки

Лента со алатки

11584
0
Сподели

информациите кои се обезбедени:

Button to change the timeframe, or to put it in auto mode.
Button + и – to change the lot size, можеш да користиш “P” и “M” кратенка за да ја промените големината на многу.
линија 1 : Lot Size / countdown of the current candle / the price at the mouse position.
линија 2 : Pip value in your currency / АТР / трампа Купи / трампа продава.
линија 3 : Average pips in the last 20 period of the timeframe choose / the same information but in money.
линија 4 : Same thing but in the last 10 период.
линија 5 : Same thing but in the last 5 период.
линија 6 : Same thing in the actual candle.
линија 7 : Се шири во Pips / the percentage of spread over the average 5 период / се шири во вашата валута.
линија 8 : When you click on the chart you can have in your currency the value between the actual price and the mouse click / idem in Pips / the mouse click price.
линија 9 : Кога ќе го поместите глушецот, you can have the number of pips between Open and Close of a candle / the Pips between High and Low of the candle / the datetime of the candle.
во опциите:
You can activate the range of the period choose.
You can activate the Estimated Time of Arrival of your take profit.
 

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

Лента со алатки е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Лента со алатки предвидува можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи за голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

Како да инсталирате ToolBox.mq4?

 • Превземи ToolBox.mq4
 • Копија ToolBox.mq4 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Десен клик на ToolBox.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Индикатор ToolBox.mq4 е достапен на вашиот Графикон

Како да се отстрани ToolBox.mq4 од вашиот Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозит
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Индикатори MT4 Преземете подолу:
Лента со алатки

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор