цик-цак стрелка

цик-цак стрелка

19600
0
Сподели

индикатор цик-цак стрелка се базира на вграден во цик-цак индикатор кој го заменува линија делот со стрелка.
 

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

ZigZag Arrow is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

ZigZag Arrow provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install ZigZag Arrow.mq4?

 • Download ZigZag Arrow.mq4
 • Copy ZigZag Arrow.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on ZigZag Arrow.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator ZigZag Arrow.mq4 is available on your Chart

How to remove ZigZag Arrow.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозит
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Индикатори MT4 Преземете подолу:
цик-цак стрелка

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор