4 Seancat

4 Seancat

23953
0
SHARE

Përshkrim:

4Sessions v2.3

Shows 4 sessions: Pacific, Asian, European, American.Cilësimet:

 • Winter=2 (UTC+2=EET)
 • Summer=3 (UTC+3=EET)

The difference between the mt server’s timezone and UTC. By default the mt server’s timezone is EET (UTC+2=EET (winter), UTC+3=EET (summer). You’ll have to change the settings depending on your broker’s time. E.g. if it’s CET you’ll have to set:

 • Winter=1 (UTC+1=CET)
 • Summer=2 (UTC+2=CET)

The indicator automatically adjusts itself for DST.


AsiaDesc =Asia”; Session name
AsiaColor = Aqua; Session color
AsiaOpen = “00:00”; Session open time(UTC timezone)
AsiaClose = “09:00”; Session close time(UTC timezone)

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

4 Sessions is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

4 Sessions provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

Si për të instaluar 4 Sessions.mq4?

 • Shkarko 4 Sessions.mq4
 • Kopje 4 Sessions.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click mbi 4 Sessions.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Tregues 4 Sessions.mq4 is available on your Chart

Si të hiqni 4 Sessions.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini
XM-no-depozitë bonus-

Treguesit MT4 Download poshtë:

SHARE
Previous articleMac D.
Artikulli tjetërPër B

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje