Royse RSI

Royse RSI

25277
0
SHARE

Zgjeron në treguesin RSI Welles Wilder, përshtatura për përdorim më të madhe periudhë kohore.

Ideja kryesore e RSI propozuar është zbuluar më mirë sinjali overbought / oversold situatat duke periudhat më të mëdha për zbulimin më të mirë të trendit në çdo afat kohor.

Për këtë, I kam disa ndryshime në atë performe si të mirë për periudha më të mëdha, si 120, futjen e një variabël të fituar.

Kështu, në qoftë se ju përdorni 120 Periudha në RSI origjinale Wilder, ju mund të injektuar një fitim për të parë grafik, si dhe periudha e vogla.

parametrat Përshkrimi:

– periudhë: Periudha origjinale RSI

– shtim: fitim injektuar për periudha më të mëdha vizualizimi të mirë

shembull 1: Avantazhi i periudhave më të mëdha duke përdorur Wilder RSI fituar injeksion në EUR / USD H1

– në grafikun e kemi krahasimin dy treguesve: Wilder RSI (blu) x Royse RSI (i kuq)

– objektivi ynë është më mirë të zbuluar pikë sinjal [1] dhe [4]

– vini re se RSI origjinale me periudhën 14 zbulon pikë [3] dhe [6] janë pothuajse të njëjta, por pikë [1] dhe [4] janë shumë differents

– në Figurelli RSI me periudhën 120 dhe për të fituar 10, ne mund të shohim pikë [2] dhe [5] që të zbulojë më mirë sinjali overbought / oversold situatat

shembull 2: Avantazhi i periudhave më të mëdha duke përdorur Wilder RSI fituar injeksion në EUR / USD D1

njëjtë si shembull 1, në grafikun e kemi krahasimin dy treguesve: Wilder RSI (blu) x Royse RSI (i kuq)

– objektivi ynë është më mirë të zbuluar pikë sinjal [1], [2] dhe [3]

– vini re se për Wilder RSI pikë [1] është oversold, ndërsa në Figurelli RSI pikën [2] është oversold

Këshilla rregullimit:

– në qoftë se ju përdorni të fituar 1 Figurelli RSI do të jetë e barabartë me Wilder RSI

– në qoftë se ju rritet periudhën tuaj, përpiqet për të rritur fitimin, kështu që për 120 Periudha ju mund të përpiquni të fituar 10 për të parë më mirë e madhe dukshmërinë Wilder RSI edhe në periudhat më të mëdha

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

Royse RSI është në Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Figurelli RSI siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

Si për të instaluar Figurelli RSI.mq4?

 • Shkarko Shane RSI.mq4
 • Kopjo Figurelli RSI.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click mbi Figurelli RSI.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Treguesi Figurelli RSI.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Figurelli RSI.mq4 nga Metatrader tuaj 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

XM-no-depozitë bonus-
Treguesit MT4 Download poshtë:

Royse RSI

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje