Guppy (Gjatë dhe të shkurtër)

Guppy (Gjatë dhe të shkurtër)

21986
0
SHARE

Një tregues i bazuar në punën e autorit njohur tregtare Daryl Guppy.

Ajo është e përbërë nga 6 EMAS e 3, 5, 8, 10, 12 dhe 15 periudha të cilat ju japin drejtimin dhe fuqinë e prirje afat-shkurtër, prirje mendues. Ajo është përdorur në kombinim me grup tjetër prej gjashtë EMAS cili mat drejtimin dhe forcën e trendit afatgjatë ose prirje të madhe-investitorëve. Ky grup i EMAS janë të 30, 35, 40, 45, 50, 60 Periudhat si Daryl Guppy thonë për afat kohor të përditshëm. Ky tregues është bërë për të analizuar dhe të tregtisë në Listat e përditshme afat kohor, por mund të përdoret në afatet kohore të tjera, si M15 ose H1, me të njëjtat periudha dhe struktura.

I bëra këta tregues në mënyrë që ju mund të ndryshojë llojin e duke mesatare, Periudha dhe aplikohet çmimi, i.e: i lartë, ulët, hapur, afër, Çmimi tipike dhe e ponderuar e hekurave përdorur për të llogaritur mesataret lëviz. Ju mund ta ndryshoni atë në tuaj të tregtisë në afat kohor të tjera që ju të ndiheni më të rehatshme, ose për të bërë treguesi më i ndjeshëm ndaj ndryshimeve të vogla të trendin aktual.

Të dy grup EMAS mund të përdoret për të matur marrëveshje ose mosmarrëveshje të këtyre dy llojeve të tregtarëve: investitorët dhe mendues. Kjo ju jep një kuptim më të mirë të kësaj lufte mes tyre dhe mundësinë e hyrjeve më të mira në favor të trendin aktual apo ndryshimeve të pashmangshme mbi të.

Për një shpjegim se si të përdorin atë që ju mund të vizitoni:

Unë duhet të them se kur dy grupet e EMAS janë paralele dhe të ngushtë së bashku, si në mesin e tyre dhe në mes grupeve, investitorët dhe spekulatorët janë kryesisht në marrëveshje dhe një veprim i madh është shumë afër. Siç e kam lexuar në “Wizards tregut”, kjo është si kur në të kaluarën në një shumë të mbushur me njerëz Wall Street dhomë u kap nga heshtja me çmime të palëvizshëm, dhe pak kohë pas, një veprim i egër për ta bërë njerëzit të kthehet euforike.

Unë duhet të them se unë nuk jam një programues dhe unë vetëm e bëri këtë tregues për veten time, dhe tani unë dua të ndajnë atë.

Në këtë version të dytë, Unë kam shtuar mundësinë e zhvendosur mesataret lëviz si file45 rekomanduar mua.

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

Guppy (Gjatë dhe të shkurtër) është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Guppy (Gjatë dhe të shkurtër) parashikon një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

Si për të instaluar Guppy (Gjatë dhe të shkurtër).mq4?

 • Shkarko Guppy (Gjatë dhe të shkurtër).mq4
 • Copy Guppy (Gjatë dhe të shkurtër).mq4 për Metatrader Drejtoria tuaj / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click mbi Guppy (Gjatë dhe të shkurtër).mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Treguesi Guppy (Gjatë dhe të shkurtër).mq4 është në dispozicion në Chart tuaj

Si për të hequr Guppy (Gjatë dhe të shkurtër).mq4 nga Metatrader tuaj 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

XM-no-depozitë bonus-
Treguesit MT4 Download poshtë:

Guppy (Gjatë dhe të shkurtër)
SHARE
Previous articleRoyse RSI
Artikulli tjetërdetektor Rogue Tick

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje