Higher timeframe candles on your chart – tregues

Higher timeframe candles on your chart – tregues

3930
0
SHARE

Author:

Julien L (http://www.thetradingtheory.com)

I wanted to know the details of the candles. What’s happening in those H1 candles? By switching to a lower timeframe, you don’t have the same view, making it hard to understand what gives their shapes to the candles.

So I’ve created this indicator, that draws candles from an higher timeframe on your chart.

If you wanna see all the details in your H1 candles, just apply this indicator on M1!

rekomandime:

 • drawing.mq4 must be placed and compiled in the experts/libraries/ folder.

You can find more details and more researches on my blog: www.thetradingtheory.com

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

Higher timeframe candles on your chartindicator is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Higher timeframe candles on your chartindicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Higher timeframe candles on your chartindicator.mq4?

 • Download Higher timeframe candles on your chartindicator.mq4
 • Copy Higher timeframe candles on your chartindicator.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on Higher timeframe candles on your chartindicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator Higher timeframe candles on your chartindicator.mq4 is available on your Chart

How to remove Higher timeframe candles on your chartindicator.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini
XM-no-depozitë bonus-

Treguesit MT4 Download poshtë:

Higher timeframe candles on your chart – tregues

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje