JJN-BigTrend

JJN-BigTrend

15330
0
SHARE

Vë trendin aktual për palë të ndryshme të monedhës onto çdo tabelë. Për ata që kërkojnë diversifikim në çifte të shumta në strategjinë e tyre tregtare, kjo do të thotë një fund të vazhdueshëm tabelë shkëmbejnë.

Simple multicurrency tregues prirje. Ju mund ta ndryshoni atë sipas shijes tuaj (afatet kohore, çifte).

If you want to modifikoj it, kërko për këtë në kodin:

//+——————————————————————————————————————+

// Ju mund të ndryshojë këto parametra sipas shijes tuaj:

//+——————————————————————————————————————+

int tfnumber = 5; // Numri i afateve kohore

int tframe[] = {5,15,30,60,240}; // Afatet kohore në minuta

double IndVal[][5]; // Të jetë i dyti array-indeksin e barabartë me tfnumber

int NumberOfPairs = 8; // Numri i çifte

string Pairs[] = {“EURUSD”,”GBPUSD”,”AUDUSD”,”NZDUSD”,”USDJPY”,”GBPJPY”,”EURJPY”,”USDCHF”}; // çifte të kërkuara

//+——————————————————————————————————————+

//+———————————————————————————-

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

JJN-BigTrend është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

JJN-BigTrend siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

Si për të instaluar JJN-BigTrend.mq4?

 • Shkarko JJN-BigTrend.mq4
 • Copy JJN-BigTrend.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click mbi JJN-BigTrend.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Treguesi JJN-BigTrend.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr JJN-BigTrend.mq4 nga Metatrader tuaj 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

XM-no-depozitë bonus-
Treguesit MT4 Download poshtë:

JJN-BigTrend
SHARE
Previous articleTrendi tradicionale
Artikulli tjetërListat Kagi

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje