MAMA_NK – tregues për Metatrader 4

MAMA_NK – tregues për Metatrader 4

7856
0
SHARE

Ky tregues përmban një algoritëm zbutjen e cila ndihmon në identifikimin e modeleve variacion çmim që ju mund të ndryshe të humbasë.

Operacioni i treguesit kërkon fotografi
PriceSeries.mqh për t'u vendosur në dosje (drejtori): MetaTraderexpertsinclude
MAMA_NK.mq4, Heiken Ashi4.mq4 për t'u vendosur në dosje (drejtori): MetaTraderindicators

MAMA1_NK.mq4 është një analog i plotë i treguesit MAMA_NK.mq4, por me copa absolutisht e padobishme të kodit të softuerit dhe variablave të panevojshme, per mendimin tim, larguar prej saj! MAMAXX_NK.mq4 është një version shkurtuar në masë të madhe e treguesit MAMA, në të cilin kam lënë vetëm vetë zbutës algoritmin e:

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

MAMA_NK – tregues për Metatrader 4 është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

MAMA_NK – tregues për Metatrader 4 parashikon një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

Si për të instaluar MAMA_NK – tregues për Metatrader 4.mq4?

 • Download MAMA_NK – tregues për Metatrader 4.mq4
 • Copy MAMA_NK – tregues për Metatrader 4.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click mbi MAMA_NK – tregues për Metatrader 4.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Treguesi MAMA_NK – tregues për Metatrader 4.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr MAMA_NK – tregues për 4.mq4 Metatrader nga Metatrader tuaj 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

XM-no-depozitë bonus-
Treguesit MT4 Download poshtë:

MAMA_NK – tregues për Metatrader 4

 

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje