Momenti histo – tregues

Momenti histo – tregues

7450
0
SHARE

This indicator is based oncode from the original authorIurii Tokman. I translated it from Russian and made the following improvements:

 • Added trading alerts (Alerts in MetaTrader 4 terminal, Email notifications, Push notifications).
 • Inputs to enable/disable each alert type separately.
 • Instead of only Momentum, implemented a drop-down list of indicators you can choose from.
 • Minor optimizations and fixes.

Kontributet

 • MNAME – Emri tregues.
 • MPeriod – periudha tregues.
 • MLevel – niveli tregues.
 • MAppliedPrice – Çmimi aplikuar për Momenti, CCI ose RSI.
 • Administrim Shkarkimesh Faqerojtësa Fjalorë – mundësuar / disable alarme.
 • Email – të mundësojë / çaktivizoni njoftimet Email.
 • shtytje – të mundësojë / çaktivizoni njoftimet Push.

rekomandime

 • Të zbatojë mjete të tjera të analizës fundamentale dhe teknike, nuk mbështeten vetëm në këtë tregues për të marrë vendime tregtare.

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

Momenti histo – indicator is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Momenti histo – indicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

Si për të instaluar Momentum histo – indicator.mq4?

 • Shkarko Momentum histo – indicator.mq4
 • Copy Momenti histo – indicator.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në vrullin histo – indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Treguesi Momenti histo – indicator.mq4 is available on your Chart

Si për të hequr Momentum histo – indicator.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini
XM-no-depozitë bonus-

Treguesit MT4 Download poshtë:

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje