pivot Star – tregues

pivot Star – tregues

7942
0
SHARE

Ky tregues tërheq pikë strumbullar aktuale, ajo nuk ka komplot histori. Të pastër dhe të thjeshtë.

Zgjedhja e Standard, fibonacci, Camarilla, strumbullar llogaritjet Woody-së dhe Demark.

Calculation is based on previous bar of chosen period.double xOpen=iOpen(0,inpPeriod,1);
xClose dyshe = iClose(0,inpPeriod,1);
dyshe xHigh = iHigh(0,inpPeriod,1);

dyshe xLow = iLow(0,inpPeriod,1);

Cilësimi i parazgjedhur është H1, për Scalping.

input int xShift = 3; // X-Aksi Shift
input int xLen = 25;  // Line Length

 • xShift pozicionet linjat bosht relative në shiritin parë (numër pozitiv ndërrime në të djathtë).
 • xLen përcakton gjatësinë e linjave (nga numri i bare, në teori).

Dy linja të tjera janë të tërhequr - High ditës së mëparshme dhe të ulët.

Çdo dhe çdo linjë mund të jetë ngritur për simpati tuaj: Ngjyrë, stil, Trashësia (vendosur ngjyra për të çaktivizuar Asnjë linjë).

Standard Pivot

Linjat e trashë janë të Lartë ditë më parë / Low. Tërhequr vetëm në më të ulët se korniza kohore D1.

Camarilla Pivot

Camarilla Pivot përfshin L3, L4, L5, H3, H4, linjat H5. pika të tjera janë lënë jashtë si ata nuk janë të nevojshme të vërtetë.

Nëse shikimin kornizë kohore është më e madhe se periudhë të caktuar treguesit, linjat nuk janë tërhequr, përndryshe ata vetëm pengojnë.

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

pivot Star – indicator is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

pivot Star – indicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

Si për të instaluar strumbullar Star – indicator.mq4?

 • Shkarko strumbullar Star – indicator.mq4
 • Copy Pivot Star – indicator.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click mbi strumbullar Star – indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Treguesi Pivot Star – indicator.mq4 is available on your Chart

Si për të hequr strumbullar Star – indicator.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini
XM-no-depozitë bonus-

Treguesit MT4 Download poshtë:

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje