RealValue

RealValue

15685
0
SHARE

This indicator is my attempt to estimate the real market value. The idea was to create something that changes direction much slower than market price, and is better fitted than moving average.

Indicator moves up, if price is above it and also moves up, and down, if price is below it and also moves down, with speed proportional to average of differences between minimums and maximums of bars from Period given as a parameter.
 

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

RealValue is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

RealValue provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install RealValue.mq4?

 • Download RealValue.mq4
 • Copy RealValue.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on RealValue.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator RealValue.mq4 is available on your Chart

How to remove RealValue.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Treguesit MT4 Download poshtë:
RealValue

SHARE
Previous articleRealValueExtended
Artikulli tjetërMA Lock

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje