Simpler Trend – tregues

Simpler Trend – tregues

9577
0
SHARE

Although there are many similar indicators out there, this particular one is based oncode previously published byMladen Rakic and incorporates a number of improvements, part of which was added following user request in comments.

List of fixes and improvements

 • Trading alerts (Alerts in MT4 terminal, Email notifications, Push notifications).
 • Inputs to enable/disable each alert type separately.
 • Simplified and easy-to-grasp color theme.
 • Additional signal buffer (Indicator output value).
 • Indicator is compatible withUniversalis MT4, you can import it, create your own automated strategy and backtest with high precision (step-by-step guide).
 • Miscellaneous minor fixes.

The list of adjustable parameters

 • Average Period = 30 – periudha tregues.
 • Sensitivity = 3 – sensitivity to price fluctuations.
 • Enable Alerts = false – enable/disable trading alerts in MetaTrader 4.
 • Enable Email Notification = false – enable/disable email trading alerts.
 • Enable Push Notification = false – enable/disable push trading alerts.

shembuj

rekomandime

 • Ju lutem, make sure you combine these signals with other sources of fundamental and technical analysis, do not rely on this indicator alone for your trading decisions.

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

Simpler Trendindicator is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Simpler Trendindicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Simpler Trendindicator.mq4?

 • Download Simpler Trendindicator.mq4
 • Copy Simpler Trendindicator.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on Simpler Trendindicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator Simpler Trendindicator.mq4 is available on your Chart

How to remove Simpler Trendindicator.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini
XM-no-depozitë bonus-

Treguesit MT4 Download poshtë:

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje