Spread Lines

Spread Lines

27329
0
SHARE

The indicator allows to customize spread lines (style, thickness,broker spread).

Customize spread lines options:

 1. stil * Dependent on Chart on foreground ticked → indicator will do this automatically on loading.
 2. Trashësia ** Independent of Chart on foreground or background.
 3. Other Broker spread comparison *** Dependent on Show Ask → indicator will do this automatically on loading.
 • The top image shows customization of chart spread lines.
 • The bottom image shows other Broker spread comparison (other Broker spreadchart spread, 8 – 5 = 3 points spread adjustment). The comparison is relative and is an addition or subtraction padding of the chart Ask Line.

shënim: This indicator will automatically set → Chart on foreground and Show Ask: Chart on foreground and Show Ask can be toggled on/off from the indicator Inputs window.

 

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

Spread Lines is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Spread Lines provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Spread Lines.mq4?

 • Download Spread Lines.mq4
 • Copy Spread Lines.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on Spread Lines.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator Spread Lines.mq4 is available on your Chart

How to remove Spread Lines.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Click below to downloadSpread Lines

SHARE
Previous articleBalance Sheet
Artikulli tjetërMACD and Volumes

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje