Strategy Checklist – tregues

Strategy Checklist – tregues

7167
0
SHARE

Ky është një tregues që kam zbatuar për përdorim tim personal.

It allows you to define a checklist that helps you check your rules before opening a trade.

Keep in mind that this is not automatic. You must manually define the checks and mark them as according to your strategy.

Cilësimet

 • TAG – Allows you to have more than one instance of this indicator on a chart. Keep in mind that the instances must all have different TAG values.
 • Window Position – Allows you to define the default position where the window is opened.
 • Check01Check20 – Allow you to define the rules of your checklist.
Strategy Checklist
Strategy Checklist Settings

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

Strategy Checklistindicator is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Strategy Checklistindicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Strategy Checklistindicator.mq4?

 • Download Strategy Checklistindicator.mq4
 • Copy Strategy Checklistindicator.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on Strategy Checklistindicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator Strategy Checklistindicator.mq4 is available on your Chart

How to remove Strategy Checklistindicator.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini
XM-no-depozitë bonus-

Treguesit MT4 Download poshtë:

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje