ToolBox

ToolBox

10174
0
SHARE

Information provided:

Button to change the timeframe, or to put it in auto mode.
Button + dhe – to change the lot size, you can use “P” dhe “M” shortcut to change lot size.
Line 1 : Lot Size / countdown of the current candle / the price at the mouse position.
Line 2 : Pip value in your currency / Atr / Swap Buy / Swap Sell.
Line 3 : Average pips in the last 20 period of the timeframe choose / the same information but in money.
Line 4 : Same thing but in the last 10 periudhë.
Line 5 : Same thing but in the last 5 periudhë.
Line 6 : Same thing in the actual candle.
Line 7 : Spread in Pips / the percentage of spread over the average 5 periudhë / spread in your currency.
Line 8 : When you click on the chart you can have in your currency the value between the actual price and the mouse click / idem in Pips / the mouse click price.
Line 9 : When you move the mouse, you can have the number of pips between Open and Close of a candle / the Pips between High and Low of the candle / the datetime of the candle.
In options:
You can activate the range of the period choose.
You can activate the Estimated Time of Arrival of your take profit.
 

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

ToolBox is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

ToolBox provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install ToolBox.mq4?

 • Download ToolBox.mq4
 • Copy ToolBox.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on ToolBox.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator ToolBox.mq4 is available on your Chart

How to remove ToolBox.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Treguesit MT4 Download poshtë:
ToolBox

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje