Trendi tradicionale

Trendi tradicionale

11839
0
SHARE

Vë të dhënat e prirje në një të lehtë për të kujtoj bar. Blu është up, kuqe është poshtë. Punon në çdo kohe.

tregues prirje me një numër të settings. Tregon drejtimin (i kuq) dhe forca (blu) e prirje si një Histogram dy-colored. Sinjalet kryesore janë kalimi i vijës zero, duke arritur një të lartë të ri / të ulët, divergjencë.

Nëse grafiku i kuq është më i madh se zero dhe të rritet – shkoni bullish (në qoftë se në të njëjtën kohë grafiku blu është më pak se zero dhe bie – tendencë ndaj rritje po bëhet më e fortë)

Nëse grafiku i kuq është më pak se zero dhe bie – shkoni bearish (në qoftë se në të njëjtën kohë grafiku blu është më i madh se zero dhe të rritet – rënieje po bëhet më e fortë)

parametrat e përbashkëta – Parametrat që ndikojnë në të dy linjat:

 • “aplikoni për të”. Baza për llogaritjen tregues. Në këtë rast është çmimi – Afër, etj Open.
 • Parametrat e linjës drejtim trend (vija e kuqe). Drejtimi trend në iTrend llogaritet bazuar në grupet tregues teknik Bollinger, dhe për këtë arsye drejtimi trend iTrend ka të njëjtat cilësime si Bands Bollinger:
 • “mënyrë”. Specifikon Bands Bollinger linja për të përdorur në llogaritjen e iTrend: kryesor, Krye ose në fund.
 • “periudhë”. Periudha e treguesit iTrend
 • “devijim”. Devijimi i treguesi iTrend
 • Parametrat e linjës forcë trend (vija blu). Linja e forcës prirje në iTrend është llogaritur në bazë të treguesve teknike nga Alexander Plaku – Bears Fuqia dhe Fuqia Bull

“periudhë”. Konvertimi i linjës prirje iTrend.

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

Trendi tradicionale është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Trendi tradicionale parashikon një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

Si për të instaluar tradicionale Trend.mq4?

 • Shkarko tradicionale Trend.mq4
 • Kopjo tradicionale Trend.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click mbi Tradicionale Trend.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Treguesi tradicionale Trend.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr tradicionale Trend.mq4 nga Metatrader tuaj 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

XM-no-depozitë bonus-
Treguesit MT4 Download poshtë:

Trendi tradicionale
SHARE
Previous articleforca Arrow
Artikulli tjetërJJN-BigTrend

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje