3 Days Hi Lo

3 Days Hi Lo

14302
0
Сподели

Real author:

dXerof

This indicator draws support & resistance lines based on High and Low of a daily candle three days ago.

3dayshilo

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

3 Days Hi Lo is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

3 Days Hi Lo provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

Како да инсталирам 3 Days Hi Lo.mq4?

 • Превземи 3 Days Hi Lo.mq4
 • копија 3 Days Hi Lo.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Десен клик на 3 Days Hi Lo.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • индикатор 3 Days Hi Lo.mq4 is available on your Chart

Како да се отстрани 3 Days Hi Lo.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор