4 Сесии

4 Сесии

26017
0
Сподели

Опис:

4Сесии v2.3

Покажува 4 сесии: Пацифик, Азиски, Европски, Американец.Подесувања:

 • Зима = 2 (UTC + 2 = EET)
 • Лето = 3 (UTC + 3 = EET)

Разликата помеѓу временската зона на серверот mt и UTC. Стандардно, временската зона на серверот mt е EET (UTC + 2 = EET (зима), UTC + 3 = EET (лето). Haveе мора да ги промените поставките во зависност од времето на вашиот брокер. На пр. ако е CET, ќе мора да го поставите:

 • Зима = 1 (UTC + 1 = CET)
 • Лето = 2 (UTC + 2 = CET)

Индикаторот автоматски се прилагодува за DST.


AsiaDesc = “Азија”; Име на сесија
AsiaColor = Аква; Боја на сесија
АзијаОтворено = “00:00”; Сесија отворено време(Временска зона UTC)
AsiaClose = “09:00”; Време на затворање на сесијата(Временска зона UTC)

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

4 Сешнс е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

4 Сесии дава можност за откривање на различни особености и модели во динамиката на цените кои се невидливи со голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

Како да инсталирам 4 Сесии.mq4?

 • Превземи 4 Сесии.mq4
 • копија 4 Session.mq4 до вашиот директориум Metatrader / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Десен клик на 4 Сесии.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • индикатор 4 Session.mq4 е достапен на вашата табела

Како да се отстрани 4 Session.mq4 од вашиот Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Сподели
Претходна вестМек Д.
Следна статијаЗа Б.

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор