4 Сесии

4 Сесии

18682
0
Сподели

Опис:

4Sessions v2.3

Shows 4 sessions: Pacific, Asian, European, American.Подесувања:

 • Winter=2 (UTC+2=EET)
 • Summer=3 (UTC+3=EET)

The difference between the mt server’s timezone and UTC. By default the mt server’s timezone is EET (UTC+2=EET (winter), UTC+3=EET (summer). You’ll have to change the settings depending on your broker’s time. E.g. if it’s CET you’ll have to set:

 • Winter=1 (UTC+1=CET)
 • Summer=2 (UTC+2=CET)

The indicator automatically adjusts itself for DST.


AsiaDesc =Asia”; Session name
AsiaColor = Aqua; Session color
AsiaOpen = “00:00”; Session open time(UTC timezone)
AsiaClose = “09:00”; Session close time(UTC timezone)

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

4 Sessions is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

4 Sessions provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

Како да инсталирам 4 Sessions.mq4?

 • Превземи 4 Sessions.mq4
 • копија 4 Sessions.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Десен клик на 4 Sessions.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • индикатор 4 Sessions.mq4 is available on your Chart

Како да се отстрани 4 Sessions.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Сподели
Претходна вестМек Д.
Следна статијаЗа Б.

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор