EES Velocity – индикатор

EES Velocity – индикатор

9578
0
Сподели

Опис:

Velocity = High-Low / Time. Time is changeable to minutes, часа, or days. Seconds is the default. In physics, Velocity = distance / time.

Velocity can be a good indication of price action divided by time, differing from indicators such as ATR and Volatility indicators that do not include time.

слика:

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

EES Velocity – индикатор е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

EES Velocity – индикатор дава за можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи за голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install EES Velocity – indicator.mq4?

 • Download EES Velocity – indicator.mq4
 • Copy EES Velocity – indicator.mq4 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on EES Velocity – indicator.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator EES Velocity – indicator.mq4 е достапен на вашиот Графикон

How to remove EES Velocity – indicator.mq4 од вашиот Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

EES Velocity – индикатор

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор