iClock MOD1

iClock MOD1

29396
0
Сподели

Индикаторот е втор по втор тајмер свеќа не се зависни од влезните крлежи.

Индикаторот има три функции:

Индикаторот ќе брои надолу останатите свеќа време.
At the open of a new candle the indicator has option to fire alert.
If a candle open is late the indicator will count-up the late time until a candle is opened.
Scalpers и краткорочни трговци бараат поголема прецизност и внимание во однос времето на отворање и затворање на работни места. Свеќа Тајмери ​​им помогне на овие цели.

Додадено на оригиналниот код:

Convereted од MetaTrader 5 на MetaTrader 4.
Нов алармирање свеќа.
Етикета боја на владата на алармирање. Off(зелена), На(розова), звук само(сина)
Задебелен фонт опција.
Тестирано на Брокер Server пати GMT +0, +1, +2 и -5;
 

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

iClock MOD1 е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

iClock MOD1 предвидува можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи со голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install iClock Mod1.mq4?

 • Download iClock Mod1.mq4
 • Copy iClock Mod1.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on iClock Mod1.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator iClock Mod1.mq4 is available on your Chart

How to remove iClock Mod1.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозит
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Индикатори MT4 Преземете подолу:
iClock MOD1

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор