За Б.

За Б.

29332
0
Сподели

Опис:

Parabolic SAR on the M1 from all Time Frames

You may change the input parameters:

 • Чекор (стандардно 0.02),
 • Максимално (стандардно 0.2),
 • MaShift (стандардно 0)

слика:

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

Para B is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Para B provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Para B.mq4?

 • Download Para B.mq4
 • Copy Para B.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Para B.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Para B.mq4 is available on your Chart

How to remove Para B.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор