STALIN – индикатор

STALIN – индикатор

10376
0
Сподели

The Buy/Sell signals of the indicator are based on crossover of two Moving Averages (м-р) with different periods.

The indicator has the following features:

1. Filter, based on RSI (Релативна Сила Индекс) индикатор.

2. Movement confirmation filter.

3. Flat movement filter.

The checks are based on the 1st bar (completed).

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

STALIN – индикатор е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

STALIN – индикатор дава за можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи за голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install STALIN – indicator.mq4?

 • Download STALIN – indicator.mq4
 • Copy STALIN – indicator.mq4 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on STALIN – indicator.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator STALIN – indicator.mq4 е достапен на вашиот Графикон

How to remove STALIN – indicator.mq4 од вашиот Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

STALIN – индикатор

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор