T3.Lnx – индикатор

T3.Lnx – индикатор

11048
0
Сподели

Indicator T3.Lnx. It uses signalsHeiken Ashi.

For the indicator to work, you should place files T3Series.mqh and PriceSeries.mqh into directory MetaTraderexpertsinclude.

Heiken Ashi#.mq4 should be placed in directory MetaTraderindicators.

влезови:

T3Period= 14; // averaging period of T3Bollinger Bands
MA_method=0; // averaging method
MA_Smooth=20; // smoothing depth of the obtained Moving Averages
Bands_Smooth=20; // smoothing depth of the obtained Bollinger Bands
Smooth_Curvature=100; // smoothing parameter ranging from -100 до +100; it affects the transition quality
Bands_Shift=0; // indicator’s shift along the time axis
Input_Price_Customs=0; // selecting prices the indicator is calculated on

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

T3.Lnx – индикатор е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

T3.Lnx – индикатор дава за можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи за голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install T3.Lnx – indicator.mq4?

 • Download T3.Lnx – indicator.mq4
 • Copy T3.Lnx – indicator.mq4 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on T3.Lnx – indicator.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator T3.Lnx – indicator.mq4 е достапен на вашиот Графикон

How to remove T3.Lnx – indicator.mq4 од вашиот Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

T3.Lnx – индикатор

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор