Time 1

Time 1

13920
0
Сподели

The idea of this indicator is quite simple: draw lines to remember the current phase of the market and whorulesthe market.

Below are the different session times (Asian, European, American) or different phases of these sessions.

These indicators can be easily customized.

Индикатори MT4 – Упатства за преземање

Time 1 е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Time 1 предвидува можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи со голо око.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Time 1.mq4?

 • Download Time 1.mq4
 • Copy Time 1.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Time 1.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Time 1.mq4 is available on your Chart

How to remove Time 1.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете
XM-не-депозит бонус

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Сподели
Претходна вестPCCI
Следна статијаSignals

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор