Listat Kagi

Listat Kagi

35140
0
SHARE

Një stil tradicional japonez tabelë që jep një tregues me sy të qartë të drejtimit të tregut dhe forcën e trendit në të gjitha afatet kohore.

Listat Kagi janë menduar për të dalë në vitet '70 të shekullit të 20, në fazën e parë të zhvillimit të tregut të aksioneve japoneze. Listat Kagi përfaqësojnë një seri e linjave të ndërlidhura vertikale. Trashësia dhe rritje drejtimi i këtyre linjave janë të përcaktuara nga dinamika e çmimeve. Listat Kagi nuk e konsiderojnë kohën.

Në qoftë se çmimi lëvizë në drejtim të njëjtë, vija vertikale në tabelë bëhet më. Nëse çmimi kthehet nga një vlerë të para-përcaktuar (reverse koeficienti), një linjë e re vertikale në një kolonë të re do të nxirren në tabelë. Trashësia e vijave Kagi ndryshon kur çmimet tejkalojnë maksimale / vlerat e tyre të mëparshme minimale.

Listat Kagi u bë i njohur në SHBA për shkak të librit të Steve Nison e quajtur “përtej shandanët”.

Listat Kagi ilustrojnë se si forcat e kërkesës-dhe-furnizimit akt. Një sekuencë e linjave trasha flet per se kërkesa është mbi furnizimin (tregu rritet).
Një sekuencë e linjave hollë të thotë se furnizimit është lart kërkesës (bie tregut). Shkëmbim i linjave të trashë dhe të hollë flet për se tregu është i balancuar (Furnizimi është e barabartë për të kërkuar).

Sinjali themelore të tregtisë në një tabelë Kagi është trashësia linjë: Në qoftë se një vijë e hollë të bëhet i trashë, ju duhet të blini, nëse anasjelltas, ju duhet të shesë.
Një sekuencë e maksimume rritje dhe minimume flet per fuqisë së lëvizjes rritëse, rënie maximums dhe minimume flasin për tregun e dobët.

parametrat

Porog – përmbysur koeficienti në përqindje

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

Listat Kagi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Listat Kagi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

Si për të instaluar Kagi Charts.mq4?

 • Shkarko Kagi Charts.mq4
 • Copy Kagi Charts.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click mbi Kagi Charts.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Treguesi Kagi Charts.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Kagi Charts.mq4 nga Metatrader tuaj 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

XM-no-depozitë bonus-
Treguesit MT4 Download poshtë:

Listat Kagi
SHARE
Previous articleJJN-BigTrend
Artikulli tjetërQuarters Theory

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje