Momentum-based Adaptive Channel

Momentum-based Adaptive Channel

6268
0
SHARE

he Momentum-based Adaptive Channel is a version of the adaptive channel based on the Euclidean distance. It is designed to adapt according to the dynamic market as needed.

ekran:

 • red line — upper channel.
 • blue line — lower channel.


 gray line is a standard donchian channel.


Cilësimet:

 • channel period — converted to the Euclidean distance.
 • volatility factor — width of one bar.
 • volatility smoothing — smoothing period of the volatility.

MT4 Indicators – Download Instructions

Momentum is a Metatrader 4 (MT4) indicator and the essence of the forex indicator is to transform the accumulated history data.Subway provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Subway.mq4?

 • Download Momentum.mq4
 • Copy Subway.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Search “Custom Indicators” in your Navigator mostly left in your Metatrader Client
 • Right click on Subway.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator Momentum.mq4 is available on your Chart

How to remove Subway.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Indicators list”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini
XM-no-depozitë bonus-

Treguesit MT4 Download poshtë:

Momentum-based Adaptive Channel

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje