PCCI

PCCI

10505
0
SHARE

Autor: Finware.ru Ltd

Quote:

It has a certain similarity in the calculation method with the Commodity Channel Index (CCI) by D. Lambert. Indeed, the CCI index is calculated as the normalized difference between the current price and its moving average, and the PCCI v as the difference between the daily closing price and its expected value represented by the FATL value. This results in a greater perfection of the PCCI compared to the CCI. The PCCI v index is the high-frequency component of the currency rate fluctuations, normalized to its standard deviation.

Treguesit MT4 – Shkarko Udhëzime

PCCI is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

PCCI provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install PCCI.mq4?

 • Download PCCI.mq4
 • Copy PCCI.mq4 to your Metatrader Directory / Ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Metatrader Klientin tuaj
 • Zgjidh Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • Kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click on PCCI.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose Shtypni OK
 • Indicator PCCI.mq4 is available on your Chart

How to remove PCCI.mq4 from your Metatrader 4 Tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Metatrader Klientit tuaj
 • Right click në Chart
 • “Lista treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini
XM-no-depozitë bonus-

Treguesit MT4 Download poshtë:

SHARE
Previous articleFX Fish
Artikulli tjetërKoha 1

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje